Aktualności

InstAholic Plus

Administrator w Social Mediach

 

Z moich analiz wynika, że ceny za prowadzenie fan page’a na Facebooku wahają się od 99 zł do nawet 10 tysięcy złotych za miesiąc. Skąd tak duże rozbieżności i ile powinien kosztować dobrze prowadzony fan page?

hm… to wszystko zależy czy chcemy zatrudnić wyspecjalizowaną agencję, czy osobę, która również profesjonalnie zajmie się tematem. Agencja za 1 godzinę pracy pracownika przyjmie stawkę zaczynającą się od 50 zł netto za godzinę, średnia jednak stawka waha się między 70 a 100 zł netto za godzinę.

Prowadzenie fanpage’a to nie tylko zamieszczanie postów trzy lub pięć razy w tygodniu, nawet do dwóch razy dziennie, to obsługa kompleksowa, polegająca nie tylko na zamieszczaniu wpisów, ale również na odpowiadaniu na pytania czy komentarze naszych fanów. Musimy teź pamiętać o pracy moderatora fanpage’a polegającego na regularnym przeglądaniu wpisów, usuwaniu przekleństw, spamu, treści obraźliwych czy mogących wywołać niesmak. Praca ta powinna być wykonywana 7 dni w tygodniu. A jej intensywność to zaglądanie na fanpage’a kilkanaście razy dziennie.

Agencje przyjmują przelicznik: dla 2 wpisów dziennie należałoby przyjąć około 60 godzin poświęconych na prowadzenie fanpage’a miesięcznie. Gdy przeliczymy to razy ustaloną stawkę… wychodzi naprawdę konkretna suma pieniędzy.

ZAUFALI MOJEJ WIEDZY

Firmy z którymi mam, oraz miałam przyjemność współpracować.

 

#MARKETINGLINE